Aktualności

Nowa przystań w Gdańsku Sobieszewo

Wybudowana od podstaw przystań żeglarska w Sobieszowie pod koniec września zostanie udostępniona dla żeglarzy

 

Przystań została zbudowana z prefabrykowanych pomostów pływających z trapami zejściowymi, które tworzą zamknięty port w kształcie litery "C". Może pomieścić maksymalnie 73 jednostki. Na przystani jest   slip, czyli miejsce wodowania żaglówek, dla jednostek pływających o wymiarach 6 x 6,5 m. Nabrzeże zostało wyposażone w drabinki wyłazowe, odbojnice, stojaki na koła ratunkowe i postumenty oświetleniowe. Oprócz infrastruktury wodnej na terenie przystani wybudowano także budynek bosmanatu z zapleczem socjalnym, pomieszczeniami technicznymi i salą szkoleń dla ok. 20 osób.

Oprócz pomostów przystań została wyposażona jest w zaplecze tj. hangar do przechowywania sprzętu pływającego oraz wiata z zabudowanym paleniskiem na grill. Powstał również budynek bosmanatu, w którym znajdują się toalety, pralnia,  umywalnia, pomieszczenia tech. i socjalne oraz sala  szkoleniowa na 20 osób itp.

Planuje się pod koniec września udostepnienie obiektu dla żeglarzy.  

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)