Aktualności

Nowa przystań kajakowa na rzece Wieprza

Wieprza to jedna z najpiękniejszych rzek Pomorza – malownicza, dzika charakteryzująca się  licznymi bystrzami i przełomami

 

Rzeka ta przepływa przez wspaniałe obszary leśne, urokliwe rozlewiska i starorzecza. Tutaj naprawdę można odpocząć i złapać dystans od codziennych spraw. 

Na szlaku można zobaczyć zabytkowe elektrownie wodne, z których największa znajduje się w Biesowicach. Środkowy i dolny odcinek Wieprzy jest dość dobrze zagospodarowany. 

W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe  – Wśród Dopływów Wieprzy" na terenie Gminy Trzebielino powstała nowa przystań kajakowa. Kajakarze mają do dyspozycji m.in. wygodny pomost i rynnę do wodowania kajaków, wiaty oraz miejsce na ognisko. 

Rzeka Wieprza, widok nurtu

Wieprza zaliczana jest do rzek  średnio -trudnych. Szybki nurt i liczne bystrza nadają górnej i środkowej Wieprzy charakter rzeki podgórskiej, polecanej doświadczonym kajakarzom.  Dolny odcinek rzeki jest już spokojniejszy i łagodniejszy, odpowiedni dla początkujących kajakarzy. Prawdziwym zwieńczeniem spływu kajakowego jest możliwość zakończenia wyprawy w awanporcie Darłówka, w pobliżu bałtyckiej plaży. view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)