Aktualności

Nowa infrastruktura nad rzeką Kamienicą

Przedstawiamy Państwu kolejne, zrealizowane już przystanie kajakowe, wykonane w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Pomorskie Szlaki Kajakowe".


Kiedy skończy się już ten trudny dla wszystkich czas epidemii i będziemy już mogli wyjść bezpiecznie z domu, zapraszamy Was na nowo wybudowane przystanie kajakowe. Teraz jest dobry moment na zaplanowanie sobie trasy spływów kajakowych… a w województwie pomorskim ich przecież nie brakuje!
A tymczasem ZOSTAŃ W DOMU - ZAPLANUJ URLOP / WYPOCZYNEK

Może zamiast planować spływ kajakowy na często uczęszczanej rzece Wdzie, może lepiej wybrać trochę adrenaliny i wybrać się na Kamienicę? Teraz, kiedy powinniśmy pozostać w domu -  jest idealny czas na przeanalizowanie trasy kilometr po kilometrze.

Kamienica ze względu na swój charakter oraz obecność drzew i kamieni w nurcie rzeki zaliczana jest do rzek bardzo trudnych. Rzeka nadaje się przede wszystkim dla doświadczonych kajakarzy, pływających w jednoosobowych kajakach.  Nie polecamy tego szlaku dla dzieci i osób rozpoczynających swoją przygodę z kajakiem. Przeszkody wymagają od kajakarza dużych umiejętności. Spływ kajakowy rzeką Kamienicą można podzielić na 3 etapy:

  • pierwszy od Tuchomia do Modrzejewa – 9 km
  • drugi od Modrzejewa do Kamieńc – 14 km
  • trzeci Kamienica – Gałąźnia Mała – 11 km.

 
Przepływając przez rzekę kajakarze mogą zatrzymać się i odpocząć od wiosłowania na nowo wybudowanych przystaniach kajakowych, wykonanych w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlak Górnej Słupi".
Na trasie spływu od Tuchomia do Kamieńca znajdują się aż 4 przystanie kajakowe. Trzy z nich w Tuchomiu, Modrzejewie oraz Modrzejewie Młyn zostały wykonane na terenie Gminy Tuchomie, natomiast przystań w Kamieńcu znajduje się na terenie gminy Kołczygłowy. Kajakarze mają do dyspozycji: ławki, wiaty oraz miejsca na rozpalenie ogniska. A dodatkowo na wspaniałej przystani w Tuchomiu można skorzystać z łazienki i toalety.

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)