Aktualności

Niezbędnik leśnego wędrowca

Lasy Państwowe wyszły naprzeciw wszystkim tym, który chcą w sposób bezpieczny i świadomy spędzać czas na leśnych wędrówkach i przygotowały niezbędnik bezpiecznego turysty.


Specjalnie przygotowane infografiki pomogą odpowiednio się przygotować do leśnej wycieczki. Niezbędnik składa się z dwóch części : „Wycieczka do lasu – jak się przygotować", która ułatwi spakowanie plecaka i sprawi, że o niczym nie zapomnicie, Wycieczka do lasu – jak spędzić tam czas?". Pierwsza jest wskazówka, co należy zabrać do plecaka, aby o niczym nie zapomnieć. Druga natomiast jest zbiorem pomysłów na spędzenie czasu w lesie.  Obie części zawierają także także zasady korzystania z lasów.

Podczas leśnych eskapad istotne jest przede wszystkich bezpieczeństwo – zarówno wędrowców, jak i mieszkańców lasów.

Dostępna jest także wersja edytowalna, dla organizatorów wycieczek, aby zaznaczyć wybrane pola, np. nazwę nadleśnictwa, wpisać kontakt do leśniczego i Straży Leśnej oraz wysłać je uczestnikom wycieczki.

Pobierz 
1. Wycieczka do lasu - jak spędzić czas ?
2. Wycieczka do lasu grafiki.zip

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)