Aktualności

Na jesień ... Motława

Motława to żuławska rzeka, mająca swoje źródło w okolicy Tczewa. Z uwagi na niemal niewyczuwalny nurt, można nią pływać w obu kierunkach, co umożliwia spływ kajakowy z Gdańska do Wróblewa i z powrotem

 

W pierwszej części szlaku Motława rozgałęzia się na Stara i Nowa Motławę, Kanał na Stępce oraz Opływ Motławy, otacza swoimi ramionami zabytki Gdańska – tworząc wyspę Spichrzów i Ołowiankę.  Właściwa Motława zaczyna się przy dawnym młynie – Kamiennej Grodzy za wrotami przeciwpowodziowymi, które otwierają się i zamykają w zależności od poziomu wody i kierunku wiatru.  

Spływ najlepiej zakończyć we Wróblewie, gdzie w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlak Motławy i Martwej Wisły" na terenie Gminy Suchy Dąb powstała przystań kajakowa.  Zakres prac inwestycyjnych obejmował wykonanie m.in. pomostu, slipu oraz elementów małej architektury takich jak ławki, śmietniki, suszarki na kajaki.

Warto tu przypłynąć, bo nad brzegiem rzeki Motławy tuż obok przystani znajduje się urokliwy kościołek szachulcowy. To jedna z najpiękniej położonych świątyń na żuławach.

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)