Aktualności

Marszałek Struk apeluje do pomorskich posłów i senatorów o pilną interwencję dotyczącą branży turystycznej

Branża turystyczna doświadczyła historycznej zapaści. 92 proc. firm branży turystycznej województwa pomorskiego odnotowało znaczący spadek dochodów, 59 proc. firm ma trudności z płynnością finansową" – czytamy w piśmie, które Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk przesłał do posłów i senatorów z Pomorza.

 

 

Turystyka w Polsce zapewnia ok. 1,5 mln miejsc pracy i w dużej mierze reprezentowana jest przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które bez pomocy rządowej nie poradzą sobie z kryzysem wywołanym epidemią. Przygotowane przez Rząd RP programy pomocowe – tzw. tarcze antykryzysowe – dobiegły końca, nie ochraniając wielu sektorów turystyki.

 

W tej katastrofalnej sytuacji należy pilnie podjąć szereg działań - bardzo oczekiwanych przez branżę turystyczną - których kompleksowe wdrożenie będzie umożliwiało przetrwanie znaczącej części podmiotów funkcjonujących w tej branży.

 

Listę takich działań – w sumie 14 konkretnych propozycji – marszałek Struk zawarł w piśmie, które trafiło do posłów i senatorów z naszego regionu.

 

Pełna treść pisma w załączniku.

 

 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)