Aktualności

Rowerowa kładka w Ustce na ukończeniu

Nad Słupią trwa budowa nowej kładki pieszo-rowerowej. Zobacz jak dzisiaj wygląda przyszła przeprawa rowerowa przez rzekę

 

W lutym rozpoczęła się jedna z kluczowych w tym roku inwestycji rowerowych w powiecie słupskim.  Kładka pieszo-rowerowa połączy brzegi rzeki Słupi na przebiegu międzynarodowej trasy rowerowej EuroVelo 10/13. Planowane zakończenie prac przewidywane jest na październik 2021 r. ale już teraz widać jak efektowna będzie to konstrukcja. W sąsiedztwie znajduje się również stanica kajakowa zrealizowana w ubiegłym roku. Wyposażona jest we wiaty, toalety, stojaki rowerowe i miejsce na ognisko. Cały ten teren zyska nowy, atrakcyjny charakter, który będzie doskonałym miejscem rekreacyjnym dla mieszkańców i turystów.


fot. Miasto Ustka

Obecnie rowerzyści podążający trasą EuroVelo 10/13 do Ustki od strony zachodniej mogą wykorzystać alternatywne opcje przejazdu przez uzdrowisko: mostem  obrotowym w porcie lub wiaduktem kolejowym w rejonie dworca. Oba warianty prowadzą przez samo centrum miasta a w przypadku opcji przez most obrotowy przejazd obejmuje strefę nadmorską.


Mapa proponowanych wjazdów rowerowych do Ustki
 

   
Kładka (most obrotowy) nad kanałem portowym


                       
Nowa droga rowerowa od dworca autobusowego i PKP do bulwaru portowego

EUROVELO 10/ 13 w Pomorskie (czytaj opis trasy)

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

Ślady GPX: https://dt.pomorskie.eu/przebieg-trasy 

Szukaj inspiracji rowerowych na   www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower  

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)