Aktualności

W gminach Główczyce i Kwidzyn powstają nowe odcinki tras rowerowych

Na trasie Nadmorskiej i Wiślanej Trasie Rowerowej już teraz możemy pojechać nowymi odcinkami a niedługo oddane zostaną kolejne nowe inwestycje

Gmina Główczyce oddała do użytku ponad 2 km odcinek trasy z miejscowości Równo do okolic miejscowości Wierzchocino (Gm. Smołdzino). Odcinek ten ułatwi przejazd ze Smołdzina w kierunku Izbicy i dalej do Łeby.  Jest to pierwsza inwestycja z planowanych w tym obszarze w celu poprawy przejezdności rowerowej na odcinku Smołdzino – Izbica – Łeba.
Ponadto, na chwilę obecną, optymalnym rozwiązaniem przejazdu z miejscowości Rowy do Smołdzina jest wybór trasy przez Słowiński Park Narodowy (górna północna część jez. Gardno).

    
Miejsca nowowybudowanego odcinka trasy (Gm. Glówczyce) oraz budowanej trasy (Gm. Kwidzyn)

W związku z utrudnionym, a czasem niemożliwym przejazdem (teren bagnisty) przez obszar Słowińskiego Parku Narodowego ze wsi Kluki do Izbicy, na skrzyżowaniach w gminie Smołdzino i Główczyce zostaną ustawione tablice informujące o utrudnieniach i proponowanych objazdach. Poniżej wzór kilku tablic. 


Projekty tablic informujących o utrudnieniach w obszarze wsi Kluki i przejazd przez teren podmokły

Prace w gminie Kwidzyn idą zgodnie z planem. Planowany termin zakończenia prac ostatniego odcinka trasy to rok 2022 r. Coraz dłuższe fragmenty trasy stają się już przejezdne. Większość budowanych odcinków trasy to ciągi pieszo-rowerowe z kostki betonowej niefazowanej. 

Już teraz województwo Pomorskie uruchomiło połączenie kolejowe z Tczewa i Malborka do Kwidzyna, a dojechać do Wiślanej Trasy Rowerowej można drogą rowerową (trasa R9) spod dworca kolejowego Kwidzyn. https://pomorskie.eu/na-kolejowa-mape-pomorza-wraca-kwidzyn-zmodernizowanymi-torami-pojedzie-9-par-pociagow/

Trasa dojazdowa do Wiślanej Trasy Rowerowej została wybudowana w śladzie danej linii wąskotorowej drogą rowerową od Dworca PKP Kwidzyn do miejscowości Mareza. Ponad 3 km trasa wykonana została w technologii bitumicznej a sam zjazd jest stromy gdyż zjeżdżamy ze wzniesienia kwidzyńskiego w dolinę rzeki Wisły, skąd rozpościera się widok na panoramę Powiśla i Kociewia


 
Widok w kierunku rzeki Wisły z trasy R9 po linii wąskotorowej 


EUROVELO 10/ 13 w Pomorskie (czytaj opis trasy)

EUROVELO 9  / WTR w Pomorskie (czytaj opis trasy)

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

Ślady GPX: https://dt.pomorskie.eu/przebieg-trasy 

Szukaj inspiracji rowerowych na   www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower  

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)