Aktualności

Zakończenie inwestycji na EuroVelo 9 w Tczewie

Gmina oraz Miasto Tczew zakończyły realizację inwestycji wzdłuż rzeki Wisły w ramach Pomorskich Tras Rowerowych

Kiedy skończy się trudny dla wszystkich czas epidemii i będziemy mogli bezpiecznie wyjść z domu, zapraszamy Was na nowo wybudowane odcinki Pomorskich Tras Rowerowych.

A tymczasem wykorzystajcie ten okres na planowanie przyszłych wycieczek rowerowych… W Pomorskim atrakcyjnych tras nie zabraknie!
#ZOSTANWDOMU - ZAPLANUJ URLOP / WYPOCZYNEK

W północnej części Gminy Tczew oraz na terenie miasta, na koronie wału przeciwpowodziowego Wisły oddany został do użytku cztero kilometrowy odcinek drogi rowerowej realizowanej przez wspomniane samorządy lokalne. Inwestycja zrealizowana została w ramach przedsięwzięcia Pomorskie Trasy Rowerowe. 

Wybudowany odcinek z powodzeniem można wykorzystać jako element rodzinnych wycieczek rowerowych z dziećmi. Oddany odcinek to trasa w pełni oddzielona od ruchu samochodowego oraz oferująca użytkownikom niesamowite panoramy doliny rzeki Wisły.

EuroVelo 9 / Wiślana Trasa Rowerowa , Tczew, Pomorskie Trasy Rowerowe
Widok z trasy w kierunku Gdańska (północ) 

Oprócz północnego odcinka w przeciwległej południowej części Miasta i Gminy Tczew oddany do użytku został most pieszo-rowerowy nad Strugą Subkowską. Południowa inwestycja objęła swoim zakresem ponadto przyległe drogi rowerowe aż do mostu (Most Knybawski) nad rzeką Wisłą przy drodze DK22.

Łącznie na terenie samorządów Miasto Tczew i Gmina Tczew wybudowanych i przygotowanych dla rowerzystów zostało ponad 15 km trasy. Wskazane odcinki inwestycji zostaną dodatkowo uzupełnione oznakowaniem szlakowym EV9/WTR.

Zgodnie z harmonogramem inwestycji oznakowanie zostanie zrealizowane, do końca IV kwartału roku 2020.

Zapraszamy do śledzenia profilu Pomorskie Trasy Rowerowe na Facebook 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt